Stackpole Electronics Inc. RNF12GAD10K0
RNF12GAD10K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12GAD10K0
Brief Description
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RNF12GAD10K0.pdf
Availability of RNF12GAD10K0
QUANTITY
RNF12GAD10K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12GAD10K0
Internal Part NumberEIS-RNF12GAD10K0
Standard Package2,000
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12GAD10K0
Related LinksRNF12G, RNF12GAD10K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12GAD10K0 Details Description
Related parts for RNF12GAD10K0
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR PHASE 200-400VAC 15A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 18.0K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf