Stackpole Electronics Inc. RNF12GTD15R0
RNF12GTD15R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12GTD15R0
Brief Description
RES 15 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RNF12GTD15R0.pdf
Availability of RNF12GTD15R0
QUANTITY
RNF12GTD15R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12GTD15R0
Internal Part NumberEIS-RNF12GTD15R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12GTD15R0
Related LinksRNF12G, RNF12GTD15R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12GTD15R0 Details Description
Related parts for RNF12GTD15R0
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB datasheet.pdf
SCR NON-SENS 1000V 6A TO-252 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 15M datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X6S 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 10POS datasheet.pdf
FF SAFETY SW AND ACTUATOR RED datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf