Stackpole Electronics Inc. RNF12JTD47R0
RNF12JTD47R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12JTD47R0
Brief Description
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF12JTD47R0.pdf
Availability of RNF12JTD47R0
QUANTITY
RNF12JTD47R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12JTD47R0
Internal Part NumberEIS-RNF12JTD47R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12JTD47R0
Related LinksRNF12J, RNF12JTD47R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12JTD47R0 Details Description
Related parts for RNF12JTD47R0
MOSFET N-CH 100V 10A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SO datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN MEDICAL INLET 15A datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 203K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V JB 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER 4A datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
LED RGB 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf