Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC14K3
RNF14BAC14K3 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC14K3
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC14K3.pdf
Availability of RNF14BAC14K3
QUANTITY
RNF14BAC14K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC14K3
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC14K3
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC14K3
Related LinksRNF14B, RNF14BAC14K3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC14K3 Details Description
Related parts for RNF14BAC14K3
PC BOARD VOLTAGE/GRDPLN 10.0X5.3 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POT SLIDE 1M OHM .1W 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 0.86A SOT323-3 datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Crystal 9.8304MHz 30ppm Series 35 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE D 18POS datasheet.pdf