Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC182R
RNF14BAC182R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC182R
Brief Description
RES 182 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC182R.pdf
Availability of RNF14BAC182R
QUANTITY
RNF14BAC182R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC182R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC182R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC182R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC182R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC182R Details Description
Related parts for RNF14BAC182R
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 6V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
SIREN 220VAC 32 TONE datasheet.pdf
CONN IDC JACKSCREW ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf