Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC280R
RNF14BAC280R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC280R
Brief Description
RES 280 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC280R.pdf
Availability of RNF14BAC280R
QUANTITY
RNF14BAC280R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC280R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC280R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC280R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC280R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC280R Details Description
Related parts for RNF14BAC280R
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
PUSHBUTTON SWITCH RECTANGULAR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 20A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 4.5A 52 MOHM TH datasheet.pdf
350 TB FXD 180 TMT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf