Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC28K4
RNF14BAC28K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC28K4
Brief Description
RES 28.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC28K4.pdf
Availability of RNF14BAC28K4
QUANTITY
RNF14BAC28K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC28K4
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC28K4
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)28.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC28K4
Related LinksRNF14B, RNF14BAC28K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC28K4 Details Description
Related parts for RNF14BAC28K4
CONN HEADER 3POS VERT .250 GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 2PL datasheet.pdf
CONN PLUG 12 POS CABLE MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO204AC datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP RUN/INCH datasheet.pdf
WX 1012 SOLDER STATION W/WXP 65 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf