Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC301R
RNF14BAC301R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC301R
Brief Description
RES 301 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC301R.pdf
Availability of RNF14BAC301R
QUANTITY
RNF14BAC301R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC301R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC301R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC301R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC301R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC301R Details Description
Related parts for RNF14BAC301R
IC COMP W/REF LP SINGLE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER SW CAP DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN +/-05V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MALE 40A POWER CONTACT datasheet.pdf
ER4017 1NC+1NO, 1XNPT datasheet.pdf
BNC STRT CRMP JCK RG-59 75 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf