Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC499K
RNF14BAC499K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC499K
Brief Description
RES 499K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC499K.pdf
Availability of RNF14BAC499K
QUANTITY
RNF14BAC499K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC499K
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC499K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC499K
Related LinksRNF14B, RNF14BAC499K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC499K Details Description
Related parts for RNF14BAC499K
RES SMD 365 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES 150K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CARD EDGE 120PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TDFN datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT5.08/08/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD80 datasheet.pdf