Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC698R
RNF14BAC698R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC698R
Brief Description
RES 698 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC698R.pdf
Availability of RNF14BAC698R
QUANTITY
RNF14BAC698R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC698R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC698R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC698R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC698R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC698R Details Description
Related parts for RNF14BAC698R
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE 2CH POWERSSO24 datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 706K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 360NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf