Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC825R
RNF14BAC825R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC825R
Brief Description
RES 825 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC825R.pdf
Availability of RNF14BAC825R
QUANTITY
RNF14BAC825R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC825R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC825R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC825R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC825R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC825R Details Description
Related parts for RNF14BAC825R
BOX STEEL GRAY 29.13"L X 21.65"W datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 9POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 560V 35A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CRIMPFOX TOOL datasheet.pdf
MARKER TIE MINI FLAG 4.3" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf