Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC88K7
RNF14BAC88K7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC88K7
Brief Description
RES 88.7K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC88K7.pdf
Availability of RNF14BAC88K7
QUANTITY
RNF14BAC88K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC88K7
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC88K7
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC88K7
Related LinksRNF14B, RNF14BAC88K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC88K7 Details Description
Related parts for RNF14BAC88K7
IC DRIVER SW MOSF HI SIDE 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 3.8A 31 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf