Stackpole Electronics Inc. RNF14BAD24K9
RNF14BAD24K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAD24K9
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAD24K9.pdf
Availability of RNF14BAD24K9
QUANTITY
RNF14BAD24K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAD24K9
Internal Part NumberEIS-RNF14BAD24K9
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAD24K9
Related LinksRNF14B, RNF14BAD24K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAD24K9 Details Description
Related parts for RNF14BAD24K9
CONN HEADER 14POS 1.25MM SMD AU datasheet.pdf
BREAKER TRACER 90-250VAC datasheet.pdf
IC DEMODULATOR/DECODER 64TQFP datasheet.pdf
SIREN 48-120VAC 2.9KHZ PANEL MOU datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 150 OHM 12SIP datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 OPEN SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN R/A PCB RCPT 4POS datasheet.pdf
HARDWARE BATTERY HOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf