Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE132R
RNF14BAE132R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE132R
Brief Description
RES 132 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE132R.pdf
Availability of RNF14BAE132R
QUANTITY
RNF14BAE132R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE132R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE132R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)132
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE132R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE132R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE132R Details Description
Related parts for RNF14BAE132R
IC MPU MOB PENT II 266MHZ 615BGA datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 2CH 150KSPS 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
STARTR 3PHASE HYBRD 200-480V 25A datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 0.8V SOT23-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PAC-CQM1-HE26-V0-3M datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf