Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE167R
RNF14BAE167R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE167R
Brief Description
RES 167 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE167R.pdf
Availability of RNF14BAE167R
QUANTITY
RNF14BAE167R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE167R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE167R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)167
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE167R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE167R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE167R Details Description
Related parts for RNF14BAE167R
SURGE SUPP THYRISTOR 320V TO-92 datasheet.pdf
IC OVP DUAL ASYMM TELECOM 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 80V 15A TO-220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 380POS datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS SKT CRIMP datasheet.pdf