Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE174R
RNF14BAE174R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE174R
Brief Description
RES 174 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE174R.pdf
Availability of RNF14BAE174R
QUANTITY
RNF14BAE174R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE174R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE174R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE174R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE174R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE174R Details Description
Related parts for RNF14BAE174R
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN COVER PLASTIC 20POS SIDE datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC CHRG MGMT LI-ION/LI-POL 36QFN datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 65MA 32 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 372MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf