Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE2K84
RNF14BAE2K84 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE2K84
Brief Description
RES 2.84K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE2K84.pdf
Availability of RNF14BAE2K84
QUANTITY
RNF14BAE2K84 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE2K84
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE2K84
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.84k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE2K84
Related LinksRNF14B, RNF14BAE2K84 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE2K84 Details Description
Related parts for RNF14BAE2K84
IC REG LDO 1.8V 1A DPAK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.16 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 257MAPBGA datasheet.pdf
2GB COMPACTFLASH MEMORY MODULE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf