Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE3K09
RNF14BAE3K09 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE3K09
Brief Description
RES 3.09K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE3K09.pdf
Availability of RNF14BAE3K09
QUANTITY
RNF14BAE3K09 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE3K09
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE3K09
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE3K09
Related LinksRNF14B, RNF14BAE3K09 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE3K09 Details Description
Related parts for RNF14BAE3K09
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 390MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-HTSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 35NS 80TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf