Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE3K12
RNF14BAE3K12 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE3K12
Brief Description
RES 3.12K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE3K12.pdf
Availability of RNF14BAE3K12
QUANTITY
RNF14BAE3K12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE3K12
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE3K12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE3K12
Related LinksRNF14B, RNF14BAE3K12 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE3K12 Details Description
Related parts for RNF14BAE3K12
IC FLASH 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
IDC CABLE-ASS64A/ AE64M / X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT 0.276" GRAY datasheet.pdf
LIMIT SW, ADJUSTABLE ROLLER LE datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP W/ SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
IMCV 1 5/10-G-3 5 RN P20 THR datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf