Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE3K32
RNF14BAE3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE3K32
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE3K32.pdf
Availability of RNF14BAE3K32
QUANTITY
RNF14BAE3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE3K32
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE3K32
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE3K32
Related LinksRNF14B, RNF14BAE3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE3K32 Details Description
Related parts for RNF14BAE3K32
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
SNSR TILT 2PHASE 75-90DEG 20MATH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 500V NP0 2225 datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 50K SPI 16QFN datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 9POS YELLOW datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 16 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 720MA 540 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
14 POS RTANG HDR ASSY W/GASKET datasheet.pdf