Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE45K9
RNF14BAE45K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE45K9
Brief Description
RES 45.9K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE45K9.pdf
Availability of RNF14BAE45K9
QUANTITY
RNF14BAE45K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE45K9
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE45K9
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)45.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE45K9
Related LinksRNF14B, RNF14BAE45K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE45K9 Details Description
Related parts for RNF14BAE45K9
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/NPN SOT363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS GLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf