Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE7K32
RNF14BAE7K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE7K32
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE7K32.pdf
Availability of RNF14BAE7K32
QUANTITY
RNF14BAE7K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE7K32
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE7K32
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)