Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE81K6
RNF14BAE81K6 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE81K6
Brief Description
RES 81.6K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE81K6.pdf
Availability of RNF14BAE81K6
QUANTITY
RNF14BAE81K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE81K6
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE81K6
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)81.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE81K6
Related LinksRNF14B, RNF14BAE81K6 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE81K6 Details Description
Related parts for RNF14BAE81K6
FAN AXIAL 254X88.9MM 48V CD48B3 datasheet.pdf
CONN PLUG 180POS STR .050" GOL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
BLUNT TRIM KIT FOR 36"X72" MAT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 100 NF 1% 100VDC datasheet.pdf