Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE887R
RNF14BAE887R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE887R
Brief Description
RES 887 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE887R.pdf
Availability of RNF14BAE887R
QUANTITY
RNF14BAE887R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE887R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE887R
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE887R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE887R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE887R Details Description
Related parts for RNF14BAE887R
BOTTLE DISSIPATIVE ESD 6OZ MENDA datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND BLUE 7FT datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14+PE CBL SKT RA CRIMP datasheet.pdf
VINYL TUBING .75 19.1MM BLACK datasheet.pdf
OSCILLATOR 1.0 HZ MEMS SMD datasheet.pdf
EVAL KIT PCAP01 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf