Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC184R
RNF14BTC184R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC184R
Brief Description
RES 184 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC184R.pdf
Availability of RNF14BTC184R
QUANTITY
RNF14BTC184R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC184R
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC184R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)184
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC184R
Related LinksRNF14B, RNF14BTC184R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC184R Details Description
Related parts for RNF14BTC184R
CONN HEADER PHD SIDE 34POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 14 POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE ASSY FIBER OPT SC-SC 5M datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf