Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC2K43
RNF14BTC2K43 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC2K43
Brief Description
RES 2.43K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC2K43.pdf
Availability of RNF14BTC2K43
QUANTITY
RNF14BTC2K43 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC2K43
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC2K43
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC2K43
Related LinksRNF14B, RNF14BTC2K43 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC2K43 Details Description
Related parts for RNF14BTC2K43
MOSFET N-CH 60V 4A SOT-223 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG NAT 1000' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A MINISMA datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 9DB datasheet.pdf
INSERT MALE 16POS+1GND CLAMP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf