Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC65R7
RNF14BTC65R7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC65R7
Brief Description
RES 65.7 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC65R7.pdf
Availability of RNF14BTC65R7
QUANTITY
RNF14BTC65R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC65R7
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC65R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)65.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC65R7
Related LinksRNF14B, RNF14BTC65R7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC65R7 Details Description
Related parts for RNF14BTC65R7
DIODE SCHOTTKY 45V 9A DO204AR datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RF AMP 3.8GHZ VGA 32HVQFN datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 0.47K 5% 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf