Stackpole Electronics Inc. RNF14BTD33R2
RNF14BTD33R2 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTD33R2
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTD33R2.pdf
Availability of RNF14BTD33R2
QUANTITY
RNF14BTD33R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTD33R2
Internal Part NumberEIS-RNF14BTD33R2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTD33R2
Related LinksRNF14B, RNF14BTD33R2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTD33R2 Details Description
Related parts for RNF14BTD33R2
CONN HARDWARE LOWERSHIELD 110POS datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP REPLCMNT FOR M30 PROX SHIELD datasheet.pdf
HOUSING BASE W/ METAL FOOT CATCH datasheet.pdf
RES 332 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W DO214AC datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO214AB datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf