Stackpole Electronics Inc. RNF14BTD383R
RNF14BTD383R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTD383R
Brief Description
RES 383 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTD383R.pdf
Availability of RNF14BTD383R
QUANTITY
RNF14BTD383R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTD383R
Internal Part NumberEIS-RNF14BTD383R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTD383R
Related LinksRNF14B, RNF14BTD383R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTD383R Details Description
Related parts for RNF14BTD383R
CONN TERM SPADE INS 22-18AWG #8 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC TXRX T1/E1/J1 1-CHIP 100-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf