Stackpole Electronics Inc. RNF14BTD75K9
RNF14BTD75K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTD75K9
Brief Description
RES 75.9K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTD75K9.pdf
Availability of RNF14BTD75K9
QUANTITY
RNF14BTD75K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTD75K9
Internal Part NumberEIS-RNF14BTD75K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTD75K9
Related LinksRNF14B, RNF14BTD75K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTD75K9 Details Description
Related parts for RNF14BTD75K9
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 100V datasheet.pdf
Connector Header 39 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN FPC TOP 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 3.0, Super Speed 18 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 15MM datasheet.pdf