Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE226K
RNF14BTE226K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE226K
Brief Description
RES 226K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE226K.pdf
Availability of RNF14BTE226K
QUANTITY
RNF14BTE226K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE226K
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE226K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE226K
Related LinksRNF14B, RNF14BTE226K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE226K Details Description
Related parts for RNF14BTE226K
RES .20 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
TG SERIES SHEET 320X320X0.5MM datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER SMPTE 16QFN datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP .75-1.5MM GOLD datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
RES 9.9K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf