Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE33K2
RNF14BTE33K2 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE33K2
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE33K2.pdf
Availability of RNF14BTE33K2
QUANTITY
RNF14BTE33K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE33K2
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE33K2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE33K2
Related LinksRNF14B, RNF14BTE33K2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE33K2 Details Description
Related parts for RNF14BTE33K2
OPTO SENSOR DUAL PKG SLOT TYPE datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 300MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 10OUT 6'C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf