Stackpole Electronics Inc. RNF14BTE75K0
RNF14BTE75K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTE75K0
Brief Description
RES 75K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTE75K0.pdf
Availability of RNF14BTE75K0
QUANTITY
RNF14BTE75K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTE75K0
Internal Part NumberEIS-RNF14BTE75K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTE75K0
Related LinksRNF14B, RNF14BTE75K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTE75K0 Details Description
Related parts for RNF14BTE75K0
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
IC DELAY LINE 25NS 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC FPGA 90 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CBL 39POS 0.5MM JMPR TYPE A 5" datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 6GHZ SC-70-6 datasheet.pdf
762 TB PLG SKT STR TMT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
HAN 3A THERMOPLASTIC LOCKING LEV datasheet.pdf