FFF 65780-021LF
65780-021LF picture photo
Mfg. Part Number
65780-021LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
VERT CARD CONN SNGL 0.100"
Datasheet Download
65780-021LF.pdf
Availability of 65780-021LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
65780-021LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 65780-021LF
Internal Part NumberEIS-65780-021LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,110
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series-
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.315" (8.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness40µin (1.02µm)
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)65780-021LF
Related Links65780, 65780-021LF Datasheet, FFF Distributor
65780-021LF Details Description
Related parts for 65780-021LF
DC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 80V 120MA 8-SMD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.1W D 20WQFN datasheet.pdf
BATTERY PACK 4.8V 1900MAH NIMH datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/BUFF MULT 20-PLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 25K OHM 16DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.25W DO214AC datasheet.pdf