Stackpole Electronics Inc. RNF14CAC4K59
RNF14CAC4K59 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14CAC4K59
Brief Description
RES 4.59K OHM 1/4W .25% AXIAL
Datasheet Download
RNF14CAC4K59.pdf
Availability of RNF14CAC4K59
QUANTITY
RNF14CAC4K59 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14CAC4K59
Internal Part NumberEIS-RNF14CAC4K59
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.59k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14CAC4K59
Related LinksRNF14C, RNF14CAC4K59 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14CAC4K59 Details Description
Related parts for RNF14CAC4K59
IC REG LDO 3.3V/2.5V 1A PPAK datasheet.pdf
GDT 145V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
2X6 MTE SHRD PIN SR LATCH .100 datasheet.pdf
FLEXO SHIELD 3/4" SILVER 164' datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf