Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC14K7
RNF14DTC14K7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC14K7
Brief Description
RES 14.7K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC14K7.pdf
Availability of RNF14DTC14K7
QUANTITY
RNF14DTC14K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC14K7
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC14K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC14K7
Related LinksRNF14D, RNF14DTC14K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC14K7 Details Description
Related parts for RNF14DTC14K7
JUMPER-H1504TR/A3048N/X 6" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 1% datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X36 120QFP datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
PUSH-IN TERM BLOCK PLUG 12POS datasheet.pdf