Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC392K
RNF14DTC392K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC392K
Brief Description
RES 392K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC392K.pdf
Availability of RNF14DTC392K
QUANTITY
RNF14DTC392K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC392K
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC392K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC392K
Related LinksRNF14D, RNF14DTC392K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC392K Details Description
Related parts for RNF14DTC392K
DIODE ARRAY GP 200V 3A DPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 34 POS SMD datasheet.pdf
FUSE INDUST 4A 400V CLASS AM datasheet.pdf
C GUIDE PLASTIC 8.24"L datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
DIGITAL CNTROLLER FOR LH-50 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf