Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC47R0
RNF14DTC47R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC47R0
Brief Description
RES 47 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC47R0.pdf
Availability of RNF14DTC47R0
QUANTITY
RNF14DTC47R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC47R0
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC47R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC47R0
Related LinksRNF14D, RNF14DTC47R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC47R0 Details Description
Related parts for RNF14DTC47R0
CONN HEADER 2POS 4.2MM VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC DUAL 12V OUT 10W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.44K OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 4XDFN datasheet.pdf