Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC909R
RNF14DTC909R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC909R
Brief Description
RES 909 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC909R.pdf
Availability of RNF14DTC909R
QUANTITY
RNF14DTC909R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC909R
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC909R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC909R
Related LinksRNF14D, RNF14DTC909R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC909R Details Description
Related parts for RNF14DTC909R
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PLL W/VCO/LOCK DETECT 16SOIC datasheet.pdf
IC TXRX MCU + EZRADIOPRO datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 250MA 1.6 OHM datasheet.pdf
IC FPGA 170 I/O 896FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
BALANCER 13.18KG 6' datasheet.pdf
60731A107 TERMINAL TRACK datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf