Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC94K2
RNF14DTC94K2 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC94K2
Brief Description
RES 94.2K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC94K2.pdf
Availability of RNF14DTC94K2
QUANTITY
RNF14DTC94K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC94K2
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC94K2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)94.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC94K2
Related LinksRNF14D, RNF14DTC94K2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC94K2 Details Description
Related parts for RNF14DTC94K2
CAP CER 56PF 2KV NP0 2225 datasheet.pdf
CONN HEADER 50PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 12SKT STR PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMBJ datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf