Stackpole Electronics Inc. RNF14DTD182K
RNF14DTD182K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTD182K
Brief Description
RES 182K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTD182K.pdf
Availability of RNF14DTD182K
QUANTITY
RNF14DTD182K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTD182K
Internal Part NumberEIS-RNF14DTD182K
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTD182K
Related LinksRNF14D, RNF14DTD182K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTD182K Details Description
Related parts for RNF14DTD182K
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-100 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf