Stackpole Electronics Inc. RNF14DTD28R7
RNF14DTD28R7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTD28R7
Brief Description
RES 28.7 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTD28R7.pdf
Availability of RNF14DTD28R7
QUANTITY
RNF14DTD28R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTD28R7
Internal Part NumberEIS-RNF14DTD28R7
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTD28R7
Related LinksRNF14D, RNF14DTD28R7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTD28R7 Details Description
Related parts for RNF14DTD28R7
IC MOSFET DVR AND/INV 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SCR NON-SENS 200V 8A TO-202 datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA datasheet.pdf
FERRITE BEAD 90 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SWITCH BUS-EXCH FET 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
450 V/us, Precision, Current-Feedback Op Amp IC datasheet.pdf