Stackpole Electronics Inc. RNF14FAC3K32
RNF14FAC3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAC3K32
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAC3K32.pdf
Availability of RNF14FAC3K32
QUANTITY
RNF14FAC3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAC3K32
Internal Part NumberEIS-RNF14FAC3K32
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAC3K32
Related LinksRNF14F, RNF14FAC3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAC3K32 Details Description
Related parts for RNF14FAC3K32
FIXED IND 3.3UH 980MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS STR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PLIERS COMBO FLAT NOSE 8" datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FERRITE CYL CBL BROADBAND/CLAMP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 56A TO-247 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET 22-26AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf