Stackpole Electronics Inc. RNF14FAD150R
RNF14FAD150R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAD150R
Brief Description
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAD150R.pdf
Availability of RNF14FAD150R
QUANTITY
RNF14FAD150R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAD150R
Internal Part NumberEIS-RNF14FAD150R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAD150R
Related LinksRNF14F, RNF14FAD150R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAD150R Details Description
Related parts for RNF14FAD150R
HAND datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 150MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
LIFT TOOL datasheet.pdf
JUNC BLOCK 3/8"-16 PASSTHRU BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
LOW LOSS CA-400 COAXIAL CABLE datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 19.8W datasheet.pdf