Cypress Semiconductor CY25404ZXI012T
CY25404ZXI012T picture photo
Mfg. Part Number
CY25404ZXI012T
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GENERATOR
Datasheet Download
CY25404ZXI012T.pdf
Availability of CY25404ZXI012T
QUANTITY
CY25404ZXI012T Order Process
Ship out your order
Specifications of CY25404ZXI012T
Internal Part NumberEIS-CY25404ZXI012T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification Tape Supplier 18/Mar/2014
Test/Finish Site Addition 19/Dec/2014
Assembly Site Add 17/Sep/2015
PCN PackagingNew Tray and TR Materials 13/Dec/2013
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY25404ZXI012T
Related LinksCY25404, CY25404ZXI012T Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY25404ZXI012T Details Description
Related parts for CY25404ZXI012T
JUMPER-H1502TR/A3049R/H1500TR 5" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7A TO-220 datasheet.pdf
SENS 1000PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP HIGH/LOW datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 0.8MM PCB datasheet.pdf
RES 12 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf