Stackpole Electronics Inc. RNF14FAD1K50
RNF14FAD1K50 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAD1K50
Brief Description
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAD1K50.pdf
Availability of RNF14FAD1K50
QUANTITY
RNF14FAD1K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAD1K50
Internal Part NumberEIS-RNF14FAD1K50
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAD1K50
Related LinksRNF14F, RNF14FAD1K50 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAD1K50 Details Description
Related parts for RNF14FAD1K50
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.62UH SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf