Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC113K
RNF14FTC113K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC113K
Brief Description
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC113K.pdf
Availability of RNF14FTC113K
QUANTITY
RNF14FTC113K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC113K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC113K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC113K
Related LinksRNF14F, RNF14FTC113K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC113K Details Description
Related parts for RNF14FTC113K
RES ARRAY 7 RES 1.8K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS 2MM VERT SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 300MA SOD80 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf