Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC12K7
RNF14FTC12K7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC12K7
Brief Description
RES 12.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC12K7.pdf
Availability of RNF14FTC12K7
QUANTITY
RNF14FTC12K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC12K7
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC12K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC12K7
Related LinksRNF14F, RNF14FTC12K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC12K7 Details Description
Related parts for RNF14FTC12K7
IC XDCP DUAL 64-TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT LC2MOS 28-PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
PRINTER ACCESSORY datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN FPC VERT 6POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf