Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC13K0
RNF14FTC13K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC13K0
Brief Description
RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC13K0.pdf
Availability of RNF14FTC13K0
QUANTITY
RNF14FTC13K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC13K0
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC13K0
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC13K0
Related LinksRNF14F, RNF14FTC13K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC13K0 Details Description
Related parts for RNF14FTC13K0
THERMISTOR 4.7K OHM NTC 0805 SMD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 66POS VERT datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
IC SUPERVISOR P-P ACT HI SC70-3 datasheet.pdf
FUSE F/A TLECOM 1A 170VDC PC MN datasheet.pdf
EVAL BRD FOR CS5490 2-CH IC datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf