Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC13R0
RNF14FTC13R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC13R0
Brief Description
RES 13 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC13R0.pdf
Availability of RNF14FTC13R0
QUANTITY
RNF14FTC13R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC13R0
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC13R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC13R0
Related LinksRNF14F, RNF14FTC13R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC13R0 Details Description
Related parts for RNF14FTC13R0
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 8A 9V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC MIXER 5-12GHZ UP/DWN 8MSOP datasheet.pdf
XBEE PRO SET S2B 10MW RPSMA datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 8POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf